Aktív összetevők:
A lejárati idő sértetlen csomagolásban, megfelelő módon tárolt árura vonatkozik.
Nem kizárólagossággal árusítják gyógyszertárak, s nem vényköteles termék.
Engedje meg, hogy a termék használati utasításán kívül ismertessük Önnek a gyártótól kapott legfrissebb információkat az Api Life Var-ról és annak használatáról. Mint bizonyára Ön is tudja az illóolajos készítmények (ilyen az Api Life Var is) esetén rendkívül meghatározó a külső hőmérséklet. A gyártó 12 C alatti tartós külső hőmérséklet esetén nem javasolja az alkalmazást. A legutóbbi olasz méhészeknél végzett ”kísérletek” szerint a legnagyobb hatékonyságot (95 %) 18 és 20, valamint 25 és 30 C-os külső hőmérséklet mellett érték el. Így a szer leginkább a nyári atka elleni védekezésben bizonyul a leghatékonyabbnak, azonban a gyártó a márciustól májusig terjedő időszakban is ajánlja, amennyiben a hőmérséklet lehetővé teszi az alkalmazást.
1 zacskóban 2 lapka található, melyet a mellékelt ábra szerint ajánlatos felhasználni. A gyártó hangsúlyozza, hogy amennyiben a 2 lapka felhasználása kevésnek bizonyul, erősen atkás időszakban, ajánlatos a kezelést ismételni, még egy lapkával, ha a méhész ezt szükségesnek érzi.
Timol hatóanyagú szerről van szó. A Magyarországon forgalomban lévő hasonló elven alapuló illóolajos készítményektől abban különbözik, hogy nem kell hónapokon keresztül a kaptárban tartani, s a használatot követően újra nem hasznosítható. Nem is hagyják a méhek tovább bent a lapkát, mint az ábrán leírt időszak, mivel propolisszal leragasztják, vagy kihordással igyekeznek tőle megszabadulni, de mire erre sor kerül a szer kifejti hatását, hiszen hatásmechanizmusa a leírt időintervallumoknak felel meg. Ez többször felmerül kérdésként a méhészek részéről.
Rakodókaptár esetén a fészek hátsó részébe helyezze a lapkát, majd csak félig takarja le a fészket fólia-takarással a jobb szellőzési lehetőség biztosítása érdekében. Nagy melegben a fészek 1/3-nak takarása is elegendőnek bizonyul. Az illóolajok ezen keveréke (eukaliptusz, timol, kámfor, mentol) , a méhek számára meglehetősen erősnek mondható szaghatással rendelkezik, ezért célszerű a méheket az illatanyaghoz hozzászoktatni, különös tekintettel magasabb külső hőmérséklet esetén.